mTalent Zaburzenia przetwarzania słuchowego
Zestaw interaktywnych ćwiczeń stymulujących wyższe funkcje słuchowe.
Charakterystyka pełnej wersji programu:
Do czego służy? Do wykorzystania na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych, ale także logopedycznych, rewalidacyjnych i innych, mających na celu stymulację wyższych funkcji słuchowych.
Z czego się składa? Z ponad 700 ekranów interaktywnych, kart pracy, przewodnika metodycznego oraz zestawu materiałów dodatkowych w jednym pudełku.
Dla kogo? Dla terapeutów pedagogicznych, logopedów i nauczycieli zajmujących się wspomaganiem sprawności w zakresie percepcji słuchowej, w tym wyższych funkcji słuchowych.
mTalent ZABURZENIA PRZETWARZANIA SŁUCHOWEGO to kontynuacja popularnego programu z serii rozwijającego percepcję słuchową w postaci interaktywnych ćwiczeń i zasobów stymulujących wyższe funkcje słuchowe.
Zestawy ćwiczeń w programie zostały zaprojektowane tak, aby odzwierciedlały kryteria zawarte w definicji ośrodkowego zaburzenia przetwarzania słuchowego (CAPD) stworzonej przez Amerykańskie Towarzystwo Mowy i Słuchu (ASHA, 1996).
Program Zaburzenia przetwarzania słuchowego to:
bogaty zestaw interaktywnych ćwiczeń wspomagających usprawnianie i rozwój wyższych funkcji słuchowych, a także wspierających rozwój uwagi i pamięci opartej na analizatorze słuchowym,
narzędzie przeznaczone dla terapeutów, w tym dla logopedów, pedagogów i nauczycieli pracujących z uczniami w wieku wczesnoszkolnym z trudnościami w zakresie percepcji słuchowej, w tym wyższych funkcji słuchowych,
uzupełnienie pierwszej części programu mTalent PERCEPCJA SŁUCHOWA, a także odrębnym programem służącym do stymulacji wyższych funkcji słuchowych..
Zyta Czechowska (Nauczyciel Roku 2019) o mTalent:
„W naszej szkole od dłuższego czasu mamy już te pakiety i nauczyciele są zachwyceni. Wykorzystują je na lekcjach, zajęciach rewalidacyjnych i zajęciach w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.”
KATALOG mTalent 2022 dla całej serii znajduje się TU!
Minimalne wymagania techniczne: https://www.mtalent.pl/doc/Minimalne-wymagania