Opis

mTalent 

Zestaw zabaw zimowo-świątecznych 2023

 

Już niebawem, jak co rok,

światło przezwycięży mrok…”

 

Najdrożsi Terapeuci, Nauczyciele, Rodzice i Dzieci!

 

Czy istnieje lepszy moment na podróż po krainie baśni, niż okres świąteczno-zimowy?

Za oknem świat pokryty białym puchem, a wewnątrz drewnianej chatki pachnąca lasem choinka, bujany fotel, kominek z żywym ogniem, blask świec, ciepłe skarpety, sweter z norweskim wzorem, miękki koc, rozgrzewająca herbata i… „Choinka” Hansa Christiana Andersena!

 

W tym roku chcemy zaprosić Was do lektury, dlatego mTalent Zestaw zabaw zimowo-świątecznych 2023 otwiera fragment baśni wraz z serią zadań pochodzących z programu, który stał się naszym najnowszym bestsellerem – mTalent CZYTANIE ze zrozumieniem.

 

Ponadto w tegorocznym wydaniu, pośród 24 ćwiczeń multimedialnych i kart pracy do wydruku, znajdziecie również przedsmak dwóch innych premierowych produktów z serii mTalent: mTalent Czytanie. LITERY oraz mTalent Nauka języka polskiego jako języka obcego. Wisienkę na torcie (czy raczej gwiazdkę na choince) stanowi zadanie z programu mTalent Koncentracja i pamięć – po to, abyście nie zapomnieli, co jest istotą tego magicznego czasu, a świętując, potrafili skupić się na tym, co najważniejsze :) 

 

Jak co roku Zestaw wypełnia świąteczna atmosfera, którą tworzą przepiękne tematyczne ilustracje i animacje, a także przygotowane specjalnie z myślą o Was świąteczne wersje znanych i lubianych przez dzieci mTalentowych postaci, które będzie można ujrzeć po prawidłowym wykonaniu zadania. Ekrany utrzymane w tematyce okołoświątecznej nie tylko wprowadzą Was w świąteczny nastrój, ale przede wszystkim urozmaicą profilaktykę i terapię dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych, jak również podopiecznych z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi.

Nasz bezpłatny program prezentowy konstrukcją przypomina kalendarz adwentowy, jednak sposób, w jaki będziecie pracować z Zestawem, zależy wyłącznie od Was – możecie na przykład w formie nagrody dla dziecka na każdej lekcji/sesji sprawdzać, co kryje się pod jedną lub kilkoma bombkami, albo wykonać wszystkie umieszczone na choince zadania po kolei na pojedynczym, przedświątecznym spotkaniu. UWAGA! W tym roku fragment „po kolei” jest kluczowy, ponieważ spora część kalendarza to praca z tekstem źródłowym. By jak najlepiej zapoznać się z tekstem, polecamy rozpoczęcie przygody z Zestawem od rozwiązania dwóch pierwszych zadań, a także wydrukowanie tekstu źródłowego, który znajduje się pod przyciskiem drukarki przy każdym ćwiczeniu dotyczącym fragmentu baśni „Choinka”.

Komplet zasobów udostępniamy za darmo w ramach świątecznego upominku – z myślą o każdym, kto chciałby urozmaicić nowymi, tematycznymi ćwiczeniami multimedialnymi i tradycyjnymi zajęcia z dziećmi przedszkolnymi, wczesnoszkolnymi, a także z podopiecznymi z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zestaw zabaw zimowo-świątecznych 2023 możecie dodawać do swojego mTalentowego konta do końca karnawału 2024!

Życzymy Wam ciekawej lektury, owocnej pracy z niniejszym Zestawem zabaw zimowo-świątecznych 2023 i pozostałymi programami z serii mTalent, a także radosnych, spokojnych i pełnych zrozumienia świąt oraz samych przyjemnych niespodzianek w nadchodzącym 2024 roku!

 

Zespół mTalent i Learnetic

 

 

 

KATALOG mTalent 2023 dla całej serii znajduje się TU. 

 

MINIMALNE WYMAGANIA TECHNICZNE: https://www.mtalent.pl/doc/Minimalne-wymagania

Zrzuty ekranowe